Ergoterapi Ay’ında Yapılması Gereken Aktiviteler Nelerdir?

Ergoterapi ay’ı bilindiği gibi tüm Dünyada nisan ayında kutlanmaktadır. Ergoterapi ay’ı nisan ayı olarak belirlenmiştir. Ergoterapi ay’ı, ergoterapistler, ergoterapi teknikerleri, ergoterapi akademisyenleri, ergoterapi öğrencileri ve ergoterapiye gönülden bağlananlar için oldukça anlamlı ve önemlidir. Bu ayda ergoterapiyi ve ergoterapi ayını daha fazla duyurmak, ergoterapi ailesi içerisindeki etkileşimi arttırmak ve aile bağlarını güçlendirmek için yapılması gerekenler nelerdir? Ergoterapi Ay’ında Yapılması Gereken Aktiviteler Nelerdir?

Kitlelere Ulaşmak İçin Sosyal Medya Kullanın:

Sosyal medya kitlelere ulaşmak, karşılıklı samimi iletişim kurmak için verilmiş veli nimetlerdendir. Sosyal medya üzerinden ergoterapi ay’ı duyurulmalı, bu ay’ın önemini anlatacak anlamlı görseller ve metinler paylaşılmalıdır.

Dernekler veya Vakıflar İle Görüşüp Ergoterapiyi Tanıtın:

Ergoterapi, ülkemize yeni yeni adapte olan ve hedef kitlesi tarafından tanınırlık seviyesi yeni yeni gelişen bir meslektir. Bir çok üyesi ve iletişim kanalları olan dernek ve vakıflar ile görüşülüp, ergoterapi hakkında bir sunum yapılmalıdır. Ergoterapi’nin doğru tanıtılması açısından oldukça önemlidir.

Sosyal Sorumluluk Projelerinde Yer Alın:

Ergoterapiyi daha da tanıtabilmek için, uygulanabilir olacak ufak dokunuşlar ile insanların hayatlarına dokunun.

Ergoterapi Ay’ı Partisi yada Buluşması Düzenleyin:

Meslektaşlar ve aday meslektaşlar ile planlanmış buluşmalar düzenleyin. Bu ergoterapi ailesi arasındaki bağı güçlendirecek ve etkileşimi arttıracaktır. Böylece ergoterapi ailesi birbirine daha güçlü ve doğru bir şekilde kenetlenecektir.

Üniversitelerde Bir Meslektaşa Ödül Verin:

Bir akademisyene ya da meslektaşa görevini yerinde ve doğru yaptığı için ödül verin. Bu ödülü bir konferans şeklinde düzenleyebilirsiniz. Bu ödülü medya ile paylaşabilirsiniz. Böylece ergoterapi yerel medyada da yer almış olacaktır.

Ergoterapiyi Anlatacak Broşürler Hazırlayın ve Dağıtın:

Bulunduğunuz ve gezdiğiniz yerlerde (Aile ziyaretlerinden tutunda, ünlü bir “S” cafe de kahvenizi içerken olabilir) Böylece ergoterapi ay’ında yapılacak etkinlik ile hiç ilgisini çekmeyecek, belkide araştırmayacak kişilere ulaşmış olabilirsiniz.

Ergoterapim.com’u beğenin ve destekleyin:

Ergoterapi ailesini tek çatı altında toplamayı, ergoterapiyi tanıtmayı, engelli bireyler ile ergoterapi ailesini buluşturmayı ve daha bir çok amaçları olan ergoterapim.com’a destek verin.

  • Yayımlamak istediğiniz çalışmalarınızı bize gönderebilirsiniz.
  • Ergoterapiye dair merak ettiğiniz tüm soruları bize sorabilirsiniz.
  • Sosyal medya hesaplarımızı beğenebilir ve takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

whatsapp