27-ekim-dunya-ergoterapi-gunu-ergoterapist
Ergoterapi

27 Ekim Dünya Ergoterapi Günü

27 Ekim, Dünya Ergoterapi günü olarak hem dünyada hem ülkemizde kutlanmaktadır.  Dünya Ergoterapistleri Federasyonu WFOT (World Federation of Occupational Therapists) öncülüğünde Dünya Ergoterapi günü ilk defa 27 Ekim 2010 da kutlanmaya başlandı. Bu tarihten itibaren 27 Ekim, ergoterapinin tanıtılması ve kutlanılması için önemli bir tarih haline geldi.

WFOT, 27 Ekim dünya ergoterapi gününde yapılan etkinliklerin ergoterapi mesleğinin misyon ve hedeflerinin tanıtılmasında önemli bir gün olduğunu belirtmektedir. 27 Ekim’in ergoterapinin küresel anlamdaki etkisine yönelik farkındalığın arttırılmasına yardımcı olacağını ifade etmektedir.

Ülkemizde de Ergoterapi Derneği ve üniversiteler tarafından Ekim ayı ve 27 Ekim, Ergoterapi günü olarak kutlanmakta, tanıtım etkinlikleri, Ergoterapistlerin ve ergoterapi öğrencilerinin bir araya geleceği etkinlikler düzenlenmektedir.

WFOT her yıl 27 Ekim günü için uluslararası çağrı yapmakta, ergoterapi günü kutlamaları kapsamında farklı temalar belirlemektedir. Her yıl 27 Ekim Dünya Ergoterapi günü afişleri ve sloganları için WFOT‘un resmi hesabını veya ergoterapim.com internet adresimizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

whatsapp