Ergoterapi

Engelli Bireylere Özel Vergi İndirim Sistemi Nasıl Kullanılır?

Engelli vatandaşlarımız için uygulanan engelli vergi indirimi sorgulama servisi nasıl kullanılır? Engelli vergi indirimi sorgulama sistemi hakkında merak ettikleriniz yazımızın devamında. Engelli Bireylere Özel Vergi İndirim Sistemi Nasıl Kullanılır?

Engelli bireyler evrak takibi işlemlerini EVİSS üzerinden takip edebilmektedir. Engelli bireyler vergi indirimi sorgulamalarını internet üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilecekler. EVİSS internet ortamında vergi indirimi başvurunuzu adım adım görebileceğiniz bir takip sistemidir. Engelli vergi indirimi sorgulamasının gerçekleşebilmesi için karşınıza çıkan ekrana TC kimlik numaranızı girmeniz gerekmektedir. TC kimlik numarasının hemen altında ise ilgili kişinin soyadının girilmesi için bir alan mevcuttur. Bu iki bilgiyi eksiksiz olarak doldurarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

EVİSS sistemine girebilmek için hemen aşağıda vereceğimiz bağlantıya tıklayın. Tıkladığınızda karşınıza açılan pencerede TC kimlik no ve Soyadınızı girerek işleminizin hangi aşamada olduğunu göreceksiniz.

EVİSS’e Girmek İçin Buraya Tıklayın (http://eviss.ivdb.gov.tr)

Bir yanıt yazın

whatsapp