2019 Ergoterapi Bölümü Olan Üniversiteler

2019 Ergoterapi Bölümü Olan Üniversiteler

Hangi üniversitelerde ergoterapi bölümü açıldı? Ergoterapi bölümü bir çok üniversitede mevcuttur. Bu üniversitelere ek olarak ergoterapi bölümünü açan başka üniversitelerde vardır. Peki hangi üniversitelerde ergoterapi bölümü açıldı? İşte 2019 ergoterapi bölümü olan üniversiteler yazımızın devamında.

Ergoterapi bölümü ülkemize yeni yeni adını duyuran, ve öneminin anlaşılması yeni yeni başlayan bir sağlık mesleğidir. Ergoterapi bölümünü açan ilk üniversite, Hacettepe Üniversitesidir. Hacettepe Üniversitesi ilk ergoterapi bölümü mezunlarını 2014 yılında vermiştir. Bu süreç ile birlikte ülkemizde ergoterapi bölümü duyulmaya başlamış ve hızla üniversiteler bu bölümleri açmaya başlamışlardır.

Ergoterapi bölümü 4 yıllıktır. Sağlık bilimleri fakültesine bağlıdır. KPSS atamaları, meslekte iyileştirmeler, alınan kararlar, rehabilitasyon merkezlerinin ergoterapinin önemini anlaması, sağlık sektörünün ergoterapiyi tanıması ve öğrenmesi ile birlikte ergoterapi bölümü üniversitelerde açılmaya devam etmektedir.

2019 Ergoterapi Bölümü Olan Üniversitelerin Listesi

 • Hacettepe Üniversitesi (Ankara)
 • Bezm-İ Âlem Vakıf Üniversitesi (İstanbul)
 • Üsküdar Üniversitesi (İstanbul)
 • İstanbul Bilgi Üniversitesi
 • İstanbul Medipol Üniversitesi
 • Bahçeşehir Üniversitesi (İstanbul)
 • Biruni Üniversitesi (İstanbul)
 • İstanbul Gelişim Üniversitesi
 • Yakın Doğu Üniversitesi (KKTC-Lefkoşa)
 • Girne Amerikan Üniversitesi (KKTC-Girne)
 • Sağlık Bilimleri Üniversitesi (İstanbul)

2019 yılında ergoterapi bölümü olan üniversitelerin listesi günceldir. Yeni bölümler açıldıkça sitemizde en güzel yazıları takip edebilirsiniz.

2019 Ergoterapi Bölümlerinin Taban puanları hakkında bilgi almak için bu konu hakkında yazmış olduğumuz yazıyı incelemeniz gerekmektedir. Ergoterapi bölümü üniversite taban puanları yazımızı okuyarak bölüm puanları ve sıralamaları hakkında fikir edinebilirsiniz. İşte ergoterapi bölümü üniversite puanları.

Ergoterapi Nedir ve Ne İş Yapar?

Ergoterapi olan üniversiteler yazımıza ergoterapi bölümünü araştıran öğrencilerin geldiğini düşünerek ergoterapi bölümünün ne olduğunu ve ne iş yaptığını açıklamak istiyoruz. Ergoterapi bireylerin günlük yaşamlarında maksimum düzeyde bağımsız olmasını sağlamak, bireylerin bağımsızlığını engelleyecek sorunlara çözüm arayan bir sağlık mesleğidir. Ergoterapi bölümü, kimi zaman İş ve Uğraşı olarak’ta bilinmektedir. Ancak üniversiteler bu ismi kullanmamaktadırlar.

4 yıllık ergoterapi bölümlerinden mezun olanlara ergoterapist denir. Ergoterapist nedir ve ne iş yapar yazımızı okuma ve ergoterapistlerin görevlerini anlamak için hemen aşağıdaki linke tıklayınız.

Ergoterapist Kimdir ve Görevleri Nelerdir?

Bir yanıt yazın

whatsapp