Yozgat Şehir Hastanesinde Ergoterapi Ünitesi Açıldı!

Yozgat Şehir Hastanesinde Ergoterapi Ünitesi Açıldı!

Türkiye’nin ilk şehir hastanesi olan Yozgat Şehir Hastanesinde ergoterapi ünitesi açıldı. Hastanede çocuklar için ergoterapi ünitesi kurulduğu belirtildi.

Yayımlanan basın bülteninde Yozgat Şehir Hastanesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Ümit Işık ve Ergoterapist Yeşim Yıldırım açıklamalarda bulundu.

Ergoterapist Yeşim Yıldırım; “Hizmete açılan pediatrik ergoterapi ünitemiz duyu bütünleme eğitimi, görsel algısal aktiviteler, akademik becerileri geliştirmeye yönelik çalışmalar, oyun terapisi gibi çok çeşitli müdahaleler için gerekli imkânlara sahip.” olduğunu belirtti.

Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Ümit Işık ise; “Ergoterapinin temel amacı kişilerin günlük yaşam aktivitelerine katılımını sağlamaktır. Ergoterapistler; kişi ve toplulukların istedikleri, ihtiyaç duydukları veya kendilerinden beklenen aktiviteleri yapabilme becerilerini geliştirerek veya aktiviteyi ya da çevreyi kişilerin katılımını daha iyi sağlayabilecek şekilde düzenleyerek bu amaca ulaşırlar. Biz de hastanemizde pediatri ünitesini kurarak çocuklara yönelik ergoterapi hizmeti vermeye başladık.” açıklamalarında bulundu.

Pediatrik Ergoterapi Nedir?

Pediatrik rehabilitasyonda ergoterapi nedir, daha ayrıntılı incelemek ve öğrenmek istiyorsanız hemen aşağıdaki bağlantıdan rehber yazımızı okuyabilirsiniz.

Pediatrik Rehabilitasyonda Ergoterapi

Çocuklarda Ergoterapinin Amaçları Nelerdir?

Ergoterapi çocuklarla da çalışır ve çok güzel sonuçlar sunar. Çeşitli ihtiyaçları olan çocukların fiziksel, duyusal, psikolojik ve motor becerilerinin gelişimine yardımcı olur, benlik saygısının gelişmesini sağlar ve başarı duygusunu geliştirir. Çocuklarda ergoterapinin amaçlarının ne olduğunu daha ayrıntılı öğrenmek isterseniz hemen aşağıdaki bağlantıya tıklayarak rehber yazımızı okuyabilirsiniz.

Çocuklarda Ergoterapi

Bizi Sosyal Medyada Paylaşın

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir