Gururumuz Milli Yüzücümüz Sümeyye Boyacı

Avrupa şampiyonu, Dünya ikincisi milli yüzücümüz, gururumuz Sümeyye Boyacı. Sümeyye’nin hayatı, engelli bireylerin günlük yaşama adapta edilmesi için en güzel örnekler arasında yer alıyor.

2003 doğumlu olan Sümeyye, Eskişehir’de doğdu. Doğuştan iki kolu olmayarak hayata gözlerini açan Sümeyye yüzme sporunu hayatının temeline aldı. Engelli sınıfında sırt üstü kelebekleme dallarında yarıştı. Bir çok üst düzey turnuvada, birincilik olmak üzere, bir çok başarıyı elde etti. Sümeyye’yi başta tüm Türkiye olmak üzere, Dünya, Avrupa paralimpik Gençlik oyunları ve Dünya paralimlik yüzme şampiyonasında tanıdı. Büyük organizasyonlarda gösterdiği üstün başarı ile adını Dünyaya duyuran Sümeyye boyacı, Türkiye’nin gururu olarak yeni müsabakalara ve turnuvalara hazırlıklarını sürdürüyor.

Sümeyye, özel hayatında da farklı hobilerle ilgileniyor. Özellikle ebru sanatını icra ediyor. Geçtiğimiz günlerde yaptığı Ebru sanatlarından oluşan bir sergi açmıştı.

Sümeyye Boyacı’nın hayatı ergoterapi’nin felsefesi ile özdeşleşiyor. Özellikle engelli bireylerin hayata adaptasyonu, mesleki ve hobi seçimlerinin doğru yapılması, üstelik başarısıyla da tüm gençlere örnek oluyor. Ergoterapi ailesi olarak seni kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz. Tebrikler Sümeyye.

Sümeyye Boyacı Instagram Hesabı İçin: https://www.instagram.com/sumeyyeboyacii/

Sümeyye Boyacı, Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonası

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir