Google’dan Tekerlekli Sandalye Kullananlara İyi Haber!

Google’dan Tekerlekli Sandalye Kullananlara İyi Haber!

Google haritalar uygulamasına, tekerlekli sandalye kullanan engelli bireyler için erişebilirlik desteği sağlayacak. Google’ın engelli bireyler için geliştirdiği yazımlara ve desteklere bir yenisi eklendi. Artık Google haritalarda tekerlekli sandalye kullanan bireylere özel mekan bilgisi verebilecek.

Google Haritalar İle Yollardaki Engellere Rastlamayın

Google geçtiğimiz günlerde sadece belli bölgelerde tekerlekli sandalye erişebilirliğini test etmişti. Google, Bu önemli özelliği tüm dünyadaki tekerlekli sandalye kullanan bireylere sundu. Böylece engelli bireyler ulaşmak istediği mekanın ulaşımı açısından tekerlekli sandalyeye uygun olup olmadığını öğrenebilecek. Hatta tekerlekli sandalye erişimi olmayan mekanlar Google’a bildirilecek. Böylece diğer kullanıcıların da bu mekanlar hakkında bilgisi olacak. Google’ın tüm Dünyada kullanıcılara sunduğu bu özellik her geçen gün geliştirilecek ve daha iyi bir kullanım sağlayacak.

 

Google Kullanıcılardan Geri Bildirim’de Alacak

Bu önemli destek her geçen gün geliştirilecek. Google bu konuda oldukça hızlı veri toplamakta ancak buna ek destek olarak mevcut kullanıcıların verdiği geri bildirimleri de değerlendirecek.

Google yetkililerinin almış olduğu karar ile birlikte, kullanıcıların bulundukları mekanın tekerlekli sandalye için uygun mu değil mi, bilgilerini doldurmalarına olanak sağlayacak.

Kendi veri havuzunu kullanan Google veri işlemi sürecini iki kat hızlı sağlayacak. Böylece tekerlekli sandalye kullanan bireylerin bir mekana giderken o mekan hakkında önemli bilgilere sahip olabilecekler.

Şu anlık sadece Android kullanıcılarına sunulan tekerlekli sandalye erişimi ilerleyen zaman içerisinde iOS ve diğer platformlara da sunulması bekleniyor.

Engelli bireyleri düşünen Google yapmış olduğu bu  proje ile birlikte, kullanıcıların günlük yaşamlarında bağımsız olarak dolaşmasını kolaylaştırmaya çalışıyor.

Gittiğiniz Mekanın Tekerlekli Sandalye Ulaşımı İçin Uyumlu Olup Olmadığını Google’a Bildirin!

Sizde bir mekanın tekerlekli sandalye için uyumlu olup olmadığı bilgisini eklemek istiyorsanız, tek yapmanız gereken Google Haritalar‘a girip bulunduğunuz mekanın üzerine tıklayıp Hakkında bölümünde ”Değişiklik Öner” seçeneğine tıklayarak, en alt kısımdan o mekanda tekerlekli sandalye kullanıcılarının kullanabileceği özel alanların olup olmadığını işaretleyebilirsiniz.

Bizi Sosyal Medyada Paylaşın

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir