27 Ekim Dünya Ergoterapi Günü

Dünya Ergoterapi Günü ne zamandır? 27 Ekim Dünya Ergoterapi Günü önemi nedir?

27 Ekim Dünya Ergoterapi Günü

Dünya Ergoterapistleri Federasyonu WFOT (World Federation of Occupational Therapists) öncülüğünde Dünya Ergoterapi günü ilk defa 27 Ekim 2010 da kutlanmaya başlandı. Bu tarihten itibaren 27 Ekim, ergoterapinin tanıtılması ve kutlanılması için önemli bir tarih haline geldi.

Ülkemizde de 27 Ekim, Dünya Ergoterapistler Günü olarak kutlanmaktadır. Ergoterapi bölümünü okuyan öğrenciler ve ergoterapistler, ergoterapi mesleğini tanıtmak ve mesleki günlerini kutlamak adına çeşitli etkinlikler düzenlemektedirler.

WFOT’a göre, Dünya Ergoterapistler Gününün kutlanmasının bir çok yolu vardır. Bu seneki kutlamaların teması ise “Küresel topluluğumuzu kutluyoruz”(Celebrating our global community) olarak belirlemiştir.

WFOT Dünya Ergoterapistler Günü kutlamaları için tasarladığı aşağıda belirtilen logo ve afişlerin kullanılması için görselleri sitesine yüklemiştir. WFOT sitesinden ücretsiz olarak aşağıda bulunan görsellere ulaşabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  • Dünya Meslek Terapileri Günü Kılavuzu 2018
  • Dünya Mesleki Terapi Günü 2018 resmi logosu
  • Yazdırmak veya çevrimiçi kullanmak için posterler
  • Sosyal Medyada kullanmak için görseller

WFOT Virtual Exchange 2018 #WFOTVX

WFOT, yeni bir online seminer serisi sunmak için Online Technology for Occupational Therapy (OT4OT) ile iş birliği yapmıştır. Online Serminerler, OT4OT  ekibi tarafından yönetilen yıllık çevrimiçi konferanslar olacaktır. İlk seminer 27 Ekim 2018 Dünya Ergoterapi Gününde gerçekleştirilecektir.

#WFOTVX, 2018 ve 2019 boyunca farklı saat dilimlerinde barındırılan bir saatlik web seminerleri dizisi olacak. Ayrıca bir podcast olarak indirilebilecekler.

WFOT Programın yıllık planı ve tarihleri daha sonra duyuracaktır. Duyuru yapınca bizde sitemizde program bilgisini paylaşacağız.

Tarih: 27 Ekim

Başlık: Dünya Ergoterapi Günü 2018

Genel Bakış:  Dünya Ergoterapistleri Günü 2018’i başlatmak için 27 Ekim’de WFOT Başkanı Marilyn Pattison öncülüğünde program yapılacaktır. Dünya Ergoterapistleri Federasyonu (WFOT) hakkında bilgilendirme ve küresel çaptaki ergoterapistlerin tanıtılması konularına değinilecektir.

Program, saat 17.00’de Kazakistan’dan (ALMT) canlı olarak sunulacak etkileşimli web semineridir. Türkiye İçin #WFOTVX program saati 14.00 de olacaktır.

*Parantez içinde yer alan yönergeleri uyguladık ve ülkemizdeki online seminerin saat 14.00 da olacağını hesapladık.(Yerel saat için http://bit.do/WFOTVXTime adresini ziyaret edebilirsiniz.1) Şehrinizi seçin Konum 2) “Astana” yı seçin)

WFOTVX Programı içi TIKLAYINIZ

Bizi Sosyal Medyada Paylaşın

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir