Engelli Bireyler İçin Emojiler Tasarlandı

Engelli bireyler için emojiler tasarlandı. Toplumların eğitim seviyesi yükseldikçe bilinçlenme seviyesinde artış gözlemlenmektedir. Farkındalık çalışmaları ve sosyal sorumluluk projeleri ile insani eğitimler faydasını göstermeye devam etmektedir. Durumları, duyguları ve davranışları simgelemek için kullanılan emojilere engelli bireyler için yeni tasarımlar eklendi.

Dernekler İle Temas Kuruldu

Emoji üretimini sağlayan firma Apple olarak karşımıza çıkıyor. Apple bu emojilerin geliştirilmesi esnasında Amerika Görme Engelliler Derneği, Serebral Palsy Vakfı ve Ulusal İşitme Engelliler Derneği ile temasa geçtiklerini açıkladı. Bununla birlikte şuanda açıklanan emoji paketlerinin tüm engel gruplarını ifade etmediğini ilerleyen zamanlarda emojilerin güncelleneceğinin altını çizdi.

Engelli Bireylerin Emojileri 2019’un İkinci Yarısında Kullanılabilecek

Apple’ın kullanıma sunmaya hazırlandığı yeni emojiler 2019’un ikinci yarısında kullanıma sunulabileceğini açıkladı. Bu yeni emojiler kullanıma sunulduğunda Apple ve Android platlformlarında yeni emojileri kullanabileceğiz.

Toplamda 59 Emoji Gelecek

2019 yılında engelli bireyleri temsil eden emojilerin yanı sıra farklı durum ve duyguları da simgeleyecek emojiler gelecek. 59 olarak gözlemlediğimiz emojiler farklı varyasyonları ile 230 adet olduğu paylaşılıyor. Yeni emojilerin video tanıtımını heme aşağıda sizler için paylaşıyoruz.

Bizi Sosyal Medyada Paylaşın

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir